18 Eylül 2007 Salı

Cal/Mag 2001


Sağlıklı bir kas ve kemik yapısına sahip olabilmeniz için gençlik kalkanınız

2 Tablette

Vitamin C
Vitamin D-3
Calcium (from Calcium Citrate / Carbonate / Ascorbate Complex)
Magnesium (from magnesium Aspartate / Ascorbate complex)
Boron (from Boron Citrate Complex)
Glutamic Acid
100 mg
50 IU

500 mg

250 mg
2 mg
100 mg

Tüm hayat boyunca kemiklerimiz devamlı bir yıkım ve tekrar yapım süreci içerisindedirler. İskelet sistemini oluşturan kemik yapısının temel minerali Kalsiyum ve Magnezyum'dur. Bu yüzden, hayatın her döneminde yeterli miktarda Kalsiyum alınması çok önemlidir.

Özellikle kadınlarda menopoz sonrası östrojenin koruyucu etkisi ortadan kalkınca, karşılaşılan en büyük problem osteoporoz denilen kemik erimesi hastalığıdır. Bu hastalıkta, kemiğin Kalsiyum içeriği ve sağlamlığı azalır. Bu çok rahatsız edici, hayat kalitesini etkileyen, kronik ve geri dönüşü olmayan bir hastalıktır. Bu nedenle herkesin ve özellikle de kadınların günlük Kalsiyum ihtiyaçlarını tam olarak almaları çok önemlidir.

Kalsiyumun emilimi ve vücutta tutulabilmesi için Boron ve D Vitamini gerekir. Boron, kemikteki doku kaybını geciktirerek kemiğin yapısını ve içeriğini korurken; Vitamin D aldığımız kalsiyumun emilmesini destekler. Özellikle yeterince güneş ışığına maruz kalamadığımız şehir yaşantısında Vitamin D takviyesi almak kemiklerimiz için son derece önemlidir. Ayrıca klinik çalışmalar göstermiştir ki organik forma dönüştürülerek elde edilen Kalsiyum, 3-10 daha fazla emilebilmektedir.

Douglas Laboratories Cal/Mag 2001 ile kas ve kemik sağlığınız için gerekli Calcium, Magnezyum, Boron ve Vitamin D'yi bir arada sunar.

Cal/Mag 2001

* Kemik oluşumuna ve kemiğin gücünün korunmasına yardımcıdır.
* Kemik erimesini (osteoporoz) engellemede destekleyicidir.
* Kolojen ve bağ doku yapımında önemli bir yardımcıdır.
* Kemik doku kaybını geciktirir.
* Eklem iltihabının (Arthritis) önlenmesinde ve tedavisinde etkilidir.
* Osteoblast oluşumunu destekler.
* Migren tarzı baş ağrılarını önlemede yardımcıdır.
* Adet öncesi semptomların (PMS) giderilmesinde yarar sağlar.
* Depresyon ve kronik yorgunluğun giderilmesinde faydalı olabilir.

Referanslar:

1. Mindell, Earl E Vitamin Bible, 1991
2. Graff, D. E Research on Mineral Absoprtion, Weber State University, International Conference on Human Nutrition, 1995.
3. Abraham, Dr., E University of California - Los Angeles
4. Newnham, Ph.D. E Journal of Applied Nutrition, (Volume 46, Issue 3, 1994)
5. The observations which were studied suggest that boron intake at the level of 5-6 mg./day is consistent with prevention of arthritis. A higher dose may be required for treatment.
6. Animals with arthritic symptoms showed improvement with a dose of 1 mg./25 Kg. of body weight and returned to normal activity.

Hiç yorum yok:

 
eXTReMe Tracker